Endüstriyel Zemin

Endüstriyel Zemin Betonları,Endüstriyel beton zemin uygulamaları; adından da anlaşıldığı üzere fabrika, atölye, depo, akaryakıt istasyonu, otopark, servis alanları, havaalanı pistleri gibi ağır yükler ve aşınmaya maruz endüstriyel zeminlerin projelendirilmesi ve yapımı ile ilgili aşamaları kapsar.

Saha Betonu Uygulamaları,Zemin betonu uygulamalarında yüzey hazırlığı, zemin betonu cinsine göre muhtelif farklılıklar göstermektedir. Saha betonlarında, betonlanacak saha alt dolgusunun en az 25 cm. kalınlığında olması, uygun dolgu malzemesi kullanılmış olması, dolgu malzemesinin sıkıştırılan zeminde %20’den az nem oranında ve en az %95 modifiye proktor ölçüsünde sıkıştırılmış olması saha betonu alt hazırlığı için gerekli unsurlardır.

Baskı Betonu Uygulamaları,Baskı Beton dış mekanlar için tasarlanmış bir zemin kaplama malzemesidir.En önemli özelliği,tek tek döşenmiş taş görüntüsü veren desen baskılı beton teknolojisi olmasıdır.

Beton Tamiri,Betonarme bir eleman zaman içerisinde çeşitli iç ve dış etkenlerden ötürü hasara uğrayabilir. Bu hasarlar az da olsa yapı için tehlikelidir ve zamanında onarım ve bakım gerektirmektedirler.

Helikopter Şap Uygulamaları,Makina ile yapılan ve aslında helikopter şap olarak anılan şap uygulaması genellikle geniş ve çok amaçlı kullanılan alanlar için uygulanmaktadır. Bu şap uygulamasının ana özelliği homojen, boşluksuz, düz bir beton elde etmektir.

Tabi bu işlemde istenilen kotun ve düzlemsel terazinin de kolay olarak sağlanması ayrıca bir avantajdır. Pratikte helikoptere benzetilen benzinli motora bağlı olarak çalışan ve ucunda çelik malaların bağlı olduğu bir pervane olarak tanımlanabilir. Bu şekilde mala kullanımının sebebi, birim zamanda daha çok darbe ve düzlemsel eşitliğin dairesel hareketlerle (operatör tarafından beton üzerinde gezdirilen makine) daha kolay olarak sağlanmasıdır.

Epoksi-Self Leveling Endüstriyel Zemin Kaplama,
Epoksi zemin kaplama ,ilaç fabrikaları, hastanelerin steril alanları, elektrik santralleri ve her türlü sanayi tesisinde temizlenmesi kolay ve toz tutmayan bir, kapalı alan zemin kaplaması olarak kullanılır.. Kolay temizlenmekte ve mekanik mukavemeti yüksektir. Kimyasal maddelerin etkisine dayanıklıdır. Bu tür epoksi kaplama, daha çok tekstil, gıda, ilaç,fabrika,hastane,okul, üretim tesisleri gibi yerlerde kapalı alan zemin kaplaması olarak kullanılmaktadır.

Epoksi Self Leveling Epoksi Yer Kaplama,
Aşınmış, çukurlaşmış, zedelenmiş beton zemin yüzeylerini parlak, yoğun ve pürüzsüz bir hale getiren derzsiz bir zemin kaplama türüdür. Kimyasal nitelikli bu kaplama ile zeminler hızlı, dayanıklı bir şekilde oluşturulabilir. Zemin kaplaması yapıldıktan 6-8 saat sonra üzerinde yürüme için hazır hale gelir. Bu zemin iyileştirme yöntemi ile çalışma, iş süresi aksaklıklarının getireceği kayıpların önüne geçilebilir. Epoksi zemin kaplama, hızlı bir yöntemdir. Temizlenmesi kolay ve parlak zeminler oluşturulabilir.

Epoksi Kaplama elektrik fabrikaları, makine fabrikaları, gıda üretim tesisleri, ilaç fabrikaları, hastaneler, kimyasal fabrikalar, sigara fabrikaları, tekstil fabrikaları, giyim atölyeleri, mobilya endüstrisi, plastik üretim tesisleri, istasyon ve spor komplekslerinde farklı renk tercihleri ile kullanılabilmektedir.

Epoksi Emprenye,
Şeffaf yada renkli,mat yada parlak seçeneği ile;tozlanma istenmeyen yerlerde,kapalı ve hafif trafiğe maruz yerlerde,depo ve otoparklarda, aşınma dayanımına katkı istenen yerlerde,temizliği hızlandırmak ve kolaylaştırmak için kullanılır.eksiz,kimyasal ve mekanik dayanımı hafif özellikte ekonomik bir epoksi zemin kaplama malzemesidir.

Epoksi Coating,
Kolay uygulanan ekonomik kanik etki olan zeminlerde,yağlı ve ıslak alanlarda,hafif forklift ve transpalet yüklerine dayanıklı,hızlı uygulanan,kolay temizlenen ürün.estetik ve çok düzgün zeminlere uygulandığında mükemmel sonuç verir. Hijyeniktir.

Epoksi Self Levelling,
Yüzey görüntüsü çok düzgün,çok dayanıklı,estetik ve dekoratif özelliği en yüksek olan epoksi çeşididir.kimyasallara dayanıklı,renk çeşidi bol,temizliği çok kolay,hijyenik,antistatik epoksi zemin kaplaması.özellikle temizlik maliyetlerinin yüksek olduğu yerlerde tercih edilir.yüksek performanslıdır.

Epoksi Multilayer,
Zeminin ağır yük etkisinde kaldığı,yerine göre kaymazlık ve yüksek dayanım istenen yerlerde rahatlıkla kullanılan bir epoksidir. Epoksi Multi – Layer kaplama temizlenmesi kolay ve toz tutmayan bir zemin kaplamasıdır. Genel ağır trafiğe maruz kalan alanlarda tercih edilen bir zemin kaplama malzemesidir. Kolay temizlenir orta oranda mekanik mukavemeti ve kimyasal dayanımı vardır.

Epoksi Mortar,
Mekanik etkilere en dayaklı epoksi çeşididir.ağır sanayi tesisleri ve benzer tesislerde kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Epoksi Mortar kaplama temizlenmesi kolay ve toz tutmayan bir zemin kaplamasıdır. Kolay temizlenir yüksek oranda mekanik mukavemeti ve kimyasal dayanımı vardır.Endüstriyel ZeminEndüstriyel Zemin Sistemleri, Endüstriyel Zemin Betonları, Helikopter Şap Uygulama, Saha Betonu, Epoksi Zemin, Fabrika Saha Betonları, Şap Uygulamaları, Renkli Beton, Otopark Betonları, Endüstriyel Zemin Uygulama, Endüstriyel Zemin Kaplama

İlk yorum yapan olun

Bir Cevap Yazın